Republikové finále ve florbale – ZŠ Lada Česká Lípa

U nás na škole je florbal fenomén. Svůj podíl na tom jistě nese i podobnost s hokejem, kterému se řada našich žáků věnuje ve svém volném čase.

Kroužek florbalu u nás navštěvuje zhruba 20 dětí z prvního stupně. Počet jistě souvisí také s nenáročností na vybavení, protože ke sportování stačí pouze tenisky a úbor na tělesnou výchovu. Tento sport u nás zkrátka táhne a mezi těmi tradičními jako volejbal a basketbal si již našel pevné místo. Výborné výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Tento rok se nám dokonce povedlo premiérově postoupit mezi 16 nejlepších týmů z celé České republiky. Turnaj se hrál po celé Praze, kdy se nakonec postupující sjeli na ZŠ Bratří Venclíků na Rajské zahradě. Tato škola nás velmi mile přivítala, pohostila a se zdejší paní učitelkou jsme navázali velmi příjemné přátelství. Fandila nám po celou dobu turnaje. Nakonec jsme ze skupiny postoupili díky skóre, kdy rozhodoval jediný gól. Zahráli jsme si tak díky tomu play off se ZŠ Kroměříž, jenž byla následným celkovým vítězem. Tuto školu jsme trápili do závěrečného hvizdu ze všech nejvíce, prohráli jsme s nimi pouze 4:2. Díky turnaji jsme nabrali nespočet zkušeností, viděli jsme, jakou hrou se prezentují nejlepší týmy v republice a získali nová přátelství. Turnaj jsme zakončili na celkovém 8. místě.

Všem moc děkujeme za reprezentaci školy a speciálně děkujeme několika rodičům, kteří nám pomohli s dopravou.

Sice jsme na úplný vrchol nedosáhli, ale už cesta pro nás byla cíl. Jedno ocenění jsme si ale i tak odvezli. Cenu pro největšího srdcaře turnaje si odvezl žák 2. A Vendelín Holčák, který byl zvolen ostatními vedoucími týmů.

Sestava: Jaroslav Holeček  ©, Tobiáš Čepička, David Kubáč, Nikola Tomanová, Tomáš Vrba, Filip Kizák, Matyáš Čepička, Pavel Fischer, Vendelín Holčák.

Mgr. Ondřej Riljak