Od admin |
Žákovský parlament

V pátek 27. 1. jsme se sešli dle plánu. Po přivítání nováčků a náhradníků za nemocné, jsme se hned pustili do hlasování o jméně našeho maskota. Lvíček získal volbou 9 hlasů jméno Laďák – jistě nemusíme vysvětlovat, jak se toto jméno vztahuje k naší škole.

Děkujeme třídě 5. B, která nám pomohla vybrat vhodný náhradní den pro Pyžamový den: shodli jsme se na pátku 10. 3.

Poté jsme již přistoupili k postřehům žáků:

2. B – žáci upozornili na velký nepořádek na WC – děti po sobě nesplachují, papíry jsou poházené po zemi – parlamenťáci dostali za úkol vyzvat své spolužáky, aby ve vlastním zájmu udržovali záchody čisté a pokud uvidí nějakou neplechu, aby ji hned nahlásili dozoru na chodbě nebo TU.

Druháčci by zároveň už také měli rádi své šatní skříňky, protože nemohou nic nechávat v šatně (hlavně bačkory) a jejich aktovky jim připadají moc těžké. Při té příležitosti projevili ostatní žáci smutek nad tím, jak se někteří žáci ke skříňkám chovají: ničí je, nechávají odemčené, bouchají do nich. A stejně nedobře se někteří žáci chovají i k lavicím. Upozornili jsme tedy na to, že šatny jsou hlídány kamerami a každý viník bude potrestán. Žáci se dokonce mohli vyjádřit k míře trestu za poničený majetek. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby každý ničitel musel svoji vinu napravit vlastním odstraněním škody, ale to bohužel vždycky nejde. Proto se shodli na třídní, lépe ředitelské důtce při prvním vandalismu, pak už rovnou na 2 z chování.

4. A – navrhuje, že by se mohla zakoupit trička na kroužky, které se někde prezentují: taneční, turistický, parlament, sportovní…

7. A – by měla ráda zrcadla na WC u tělocvičen – dívky (a nejen ony) by se rády po sportu upravily.

9. A i B – shodly se znovu na tom, že by bylo fajn, kdyby se do jídelny koupilo alespoň pár velkých sklenic na pití. Bohužel se žáci setkávají s nemilým přístupem, když si načepují pití do dvou sklenic – a co budeme povídat: po TV, kde se neflákáme, nám pořádně vyprahne… A opět byl vznesen požadavek na síťky na vlasy u paní kuchařek – žáci objevují v jídle vlasy.

Když jsme u toho jídla: většina dětí se ptala, zda by nebylo možno pořídit automaty na drobné občerstvení a pití.

8. A – přišla s nápady dalších Dnů – bude řešeno na příští schůzce.

8. B – by se líbila častější výuka venku v teplých dnech. 5. A si pochvalovala takové dny, které tráví třída u skalky, o kterou se starají. Tato třída by zároveň prosila o zatmavení oken na WC chlapců.

7. B – žáci hledají uplatnění pro vyrobené věci na PČ.

Všichni se dále shodli, že by upravili WC a šatny u tělocvičen.

Dohodli jsme se, že do rozhlasu budou nadále hlásit jen žáci, kteří si sami připraví nějakou aktualitu. Potom parlamenťáci slíbili, že se jako průvodci zúčastní DOD na naší škole.

Zadali jsme si tedy úkoly na příště: 1. požádat spolužáky o dodržování pořádku všude na škole.

2. domyslet akce, které chceme uspořádat.

A jelikož se schůzka konala v době voleb prezidenta republiky, byli jsme se podívat, jak takové volby vypadají. Žáci bedlivě sledovali, kterak voliči zmizí za plentou, aby potažmo vhodili hlasovací lístek v obálce do volební urny. Schůzka byla opět plně využita a všem děkujeme za nápady, které dokazují, že nám život na škole není lhostejný.

Mgr. Dominika Holubová a Mgr. Gabriela Svobodová

Docházka:

2. A      Patricie Sedmáková, Tomáš Zelenka
2. B      Jan Ježek, Veronika Coufalová
3. A      Jakub Slavík, Jan Veselý, Viktorie Stehlíková - omluvena
3. B      Kryštof Janák - omluven, Nina Michalová, Michal Bureš - náhradník
4. A      Markéta Sochová, Ella Heřmanová
4. B      Tereza Majarová - omluvena, Eliška Biegelová - omluvena
5. A      Michal Kouřimský, Rozálie Janků
5. B      Vojtěch Ječný, Nela Tryhubová, Matyáš Cagala - omluven
6. A      Kateřina Majarová - omluvena, Oldřich Kratochvíl, Dominik Zdich a Štěpán Sabáček - náhradníci
6. B      Katarina Patricie Líbalová, Veronika Králová, Anna Luňáková – nedostavily se