Rozloučení s 9. ročníky

Dávno tomu již, co jsem pohlédla do tváří malých páťáčků, se kterými jsme se poté v září „skamaráďovali“ na adaptačním kurzu v Holanech. Sluncem zalité dny i akce poté pokračovaly ve školních lavicích. Tam už to tak sluncem zalité vždy nebylo, řešili jsme různé situace, výchovné i výukové, ale vždy jsme našli řešení a vše dovedli do zdárného konce. Někdo se odstěhoval, někdo přešel na jinou školu, někdo přibyl…a tak nás v závěru devátého ročníku bylo 23.

Hry našich maminek a babiček

Od pavlina.pavlickova |

V pondělí 24. 6. se třída 2. B vydala do knihovny na sídliště Špičák. Paní knihovnice žáky seznámila s různými hrami, které hrály jejich maminky a babičky. Měli  možnost si některé z her vyzkoušet. Například Čáp ztratil čepičku; Mlsná koza; Škatulata, batulata, hejbejte se; Chodí Pešek okolo; Zlatá brána; Honzo, vstávej a další.

Cvičíme s radostí

Od pavlina.pavlickova |

Ve středu 19.června se uskutečnilo další setkání žáků naší školy s dětmi z MŠ Bří Čapků.

Tentokrát si sportovci z 2.A připravili pro kamarády předškoláky řadu sportovních soutěží. Trochu nám plány překazil déšť, ale nakonec i v tělocvičně si mladí sportovci protáhli tělo a zasoutěžili si s radostí.

Mgr. Jana Adamcová

Vodácký kurz osmých ročníků – Ploučnice

Od pavlina.pavlickova |

Fajn parta žáků z osmých ročníků se sešla 19. 6. u Kerama, aby se vydala poprat s nástrahami řeky Ploučnice. Ne nadarmo se ji přezdívá česká Amazonka a my museli přiznat, že si s tou z Jižní Ameriky opravdu v náročnosti v ničem nezadá. Letos se dokonce koupaly i zdánlivě nepotopitelné lodě – ty učitelské.

Cyklovýprava 2024

Od pavlina.pavlickova |

Již zažitá příjemná sportovní akce, která letos připadala na 16. 6. 2024, se jmenuje Ladská cyklovýprava. Letos jsme malinko, oproti loňsku, prořídli, přesto si do sedla našlo cestu mnoho známých tváří. Tak jako vždy jsme mohli vidět tatínka se Štěpánkou Hůlovou, tatínka s Míšou Šůmou, Honzu Moštěka, Marťu Stedilovou tentokrát s bratrem a nově paní učitelku Veselou, opět s tatínkem. Stává se nám z toho rodinná akce a z toho máme velkou radost. Protáhnout se na kole, dát si nějakou mňamku, popovídat a to (vcelku pravidelně) doprovází teplé letní počasí.

Školní sportovní dny – Olympiáda 2024

Od pavlina.pavlickova |

V týdnu od 10. do 14. 6. jsme se společně navnazovali na olympijský rok 2024. Vyzkoušeli jsme si několik atletických disciplín, ve kterých jsme se snažili přiblížit co nejvíce profesionálním sportovcům. Skákali jsme do dálky, běhali sprinterské vzdálenosti 50 m a 60 m, ukazovali jsme svou odolnost ve vytrvalostním běhu, snažili se, co nejdále vrhnout koulí i dohodit kriketovým míčkem. Dokonce se uskutečnila i legendární učitelská štafeta, která vyzvala ty žákovské. Počasí nám vyšlo náramně, jen krátká přeháňka malinko narušila průběh 2. stupně. Vše se nakonec ale zvládlo.

Knihovna s Čtyřlístkem a výroba palačinek

Od pavlina.pavlickova |

Ve středu 19. 6. jsme byli s žáky v knihovně na prezentaci o Čtyřlístku. Končící 2. C se dozvěděla, jak autor nazýval Doksy a rybník Mácháč a také, že více jak 50 let je Čtyřlístek mezi námi stále populární.

Na konec týdne jsme pro naše žáčky připravili sladkou tečku, a to v podobě palačinek. V kuchyňce jsme každému jednu připravili a nazdobili, jak to mají rádi.

Petra Němečková AP

Plasty všude kolem nás

O problematice plastů se hovoří téměř každý den. Ano, plasty jsou všude kolem nás a jedná se již o globální problém lidstva. Jsem moc ráda, že máme mezi žáky i takové nadšence, kteří se problematice věnují ve svém volném času a není jim situace ve světě lhostejná. Takovou žákyní je i Kačka Majarová ze (stále ještě) 7. A, která si do hodiny občanské výchovy na téma globálních problémů připravila povídání o plastech.

Pasování na čtenáře v 1. B

Na úterní den se prvňáčkové moc těšili. Šli totiž do knihovny prokázat, že se během roku naučili číst. To proto, aby je mohl rytíř pasovat na čtenáře. Nebylo to zase tak jednoduché. Každý musel splnit tři úkoly. Někdy bylo potřeba poprosit kamaráda o pomoc, ale děti byly šikovné a vše společně zvládly.

Školní výlet 9. A

Dle přání žáků z 9. A jsme po roce opět vyrazili 13. června do Liberce na školní výlet. V loňském roce jsme navštívili krajský úřad s průvodkyní a zahráli si laser game. Možností, kam letos zamířit, bylo hodně – za zvířátky do ZOO, do botanické zahrady, navštívit nově otevřený Motýlí dům, zahrát si únikovou hru, ale nakonec zvítězil sport a Jump aréna.