Evropský den jazyků v knihovně v Liberci

Od dominika.holubova |

Dne 26. 9. jsme vyrazily s žáky 6. B, 6. A a doplňkově i ze 7. A do Krajské vědecké knihovny v Liberci, kde si žáci mohli užít akci pořádanou Eurocentrem Liberec k Evropskému dni jazyků. Většina dětí byla v této knihovně poprvé. Zdejší program byl skutečně pestrý a přínosný.

Turistická výprava kolem Lemberka

Od dominika.holubova |

Na sobotu 23. září jsme naplánovaly s paní učitelkou Tadlíkovou první výpravu turistického kroužku Divočáci pro tento školní rok. Z Lemberka jsme měly namířeno na Janovické pustevny a odtud na vlak do Rynoltic. Paní učitelka ale onemocněla, a tak se výprava poupravila – Janovické pustevny byly odvolány, a šlapalo se po okolí Lemberka.

Okresní kolo přespolního běhu

Od dominika.holubova |

Ve středu 20. září se konalo tradičně na Rasově hůrce v České Lípě okresní kolo přespolního běhu. Je to první sportovní akce na začátku školního roku, kde si svou běžeckou vytrvalost porovnávají děti z celého českolipského okresu.

Naše škola obsadila všechny kategorie, závodit šlo 10 děvčat a 10 chlapců, i když nás v některých kategoriích trápila absence žáků (nemoc, zranění). Po dlouhé době vyšlo počasí, suchá trať, babí léto a sluníčko nás hřálo celé dopoledne. A letos byla i rekordní účast závodníků!

Prevence s PČR

Od dominika.holubova |

Kontakt s cizí osobou – 2. ročníky

Ve 2. třídách se dnes děti z úst p. policistky dozvěděly, jak reagovat při kontaktu s cizí osobou. Modelové situace mohly vidět nejen na promítnutém videu, ale i si je mohly prakticky vyzkoušet.

Na závěr každý žák obdržel sešit plný zábavných kvízů a křížovek.

Mgr. Jana Adamcová

Přespávání parlamentu

Od dominika.holubova |

První schůzka školního parlamentu v letošním školním roce proběhla netradiční formou – rovnou jsme ve škole přespali. Třída paní učitelky Heiningerové se bleskurychle proměnila v místnost plnou spacáků, karimatek a voňavých dobrot.

Adaptační kurz 6. ročníky

Od dominika.holubova |

Jako každý rok vyrážíme již tradičně v září se 6. ročníky na adaptační kurz. Tentokrát jsme vyjeli opravdu brzy, již 6. 9. Cílem tohoto kurzu jsou seznamovací aktivity s třídními učiteli, koheze kolektivů, přírodovědné vycházky, sportovní aktivity,…

Na AK jsme se opět vypravili do Holan, do RS Aero. Sluníčko nám svítilo nejen na cestu do areálu, ale po celou dobu, takže letos byla i koupačka.

Příměstský integrační tábor

Od dominika.holubova |

Máme 28. září 2023, hodinky ukazují 6:30 a do ZŠ Lada začínají přicházet první děti, účastníci příměstského integračního tábora. Tímto momentem se jim otevírají dveře k novým zážitkům, novým přátelům i znalostem. Drazí čtenáři, vítejte na exkurzi naším táborovým týdnem.

Naše škola nespala ani o prázdninách

Od dominika.holubova |

Od 10. – 14. 7. 2023 probíhal na naší škole letní jazykový kurz pro cizince. Zúčastnilo se ho 27 žáků - 16 Mongolců, 9 Ukrajinců, 1 Vietnamka a 1 Čech žijící v cizině (Saudská Arábie). Věkové rozmezí bylo od 7 – 16 let. Žáci byli rozděleni do 4 skupin – podle věku či národnosti.

Návštěva v 1. A

Od pavlina.pavlickova |

V úterý 5. září nás navštívili žáci 6. A třídy s paní učitelkou Svobodovou. Dostali jsme od nich pěkné dárky: papírové záložky a náramky, které vyráběli. Největší radost měly děti z plyšáků, které nás budou ve škole provázet po celý měsíc září.