Čertovský den v 1.A

Od pavlina.pavlickova |

V úterý 5.prosince se konal čertovský den v 1.A.

Všechny děti se staly čertíky nebo anděly a užily si mnoho legrace. Navštívili nás žáci druhého stupně s nadílkou od Mikuláše. Nakonec každý dostal výuční čertovský list a sladkou odměnu v podobě perníčku od paní učitelky.

Co se nám líbilo?

Čertí počítání a matematická skládanka, kruhový trénink při čtení, pohádka - Jak to bylo na Mikuláše, skupinová práce při výrobě masky čerta, zpívání písniček…

Den se čertovsky vydařil. 

Mgr. Hurčíková Ilona

Mikuláš ve škole

Od dominika.holubova |

Začátek prosince patří dětem a oslavám spojeným se svatým Mikulášem. Je to znamení, že Vánoce jsou za rohem. Ti, co byli hodní, se mohou těšit na sladkosti, a rošťáci se musí spokojit s uhlím.

Letos byli čerti hodnější než loni. Dokonce se také snažili za nějakou tu sladkost přednést básničku. Pár zlobivců přeci jen chtěli odnést do pekla. Všichni hříšníci však slíbili nápravu. Andělé rozdávali úsměvy, pohlazení a sladkosti. Mikuláš promlouval vlídným hlasem ke všem. Děti na oplátku zazpívaly písničku či přednesly básničku.

Slabikářová slavnost v 1.B

Od dominika.holubova |

Páteční den byl pro školáky z 1. B trochu jiný. Po zvonění totiž nepřišla do třídy paní učitelka s paní asistentkou, ale vstoupila princezna s dráčkem. Ten měl v ruce velký kufr s pokladem. Aby ho děti získaly, musely splnit několik úkolů. Šikovným prvňáčkům šla práce hezky od ruky. 

A tak se nakonec všichni dočkali. Každý si rozbalil svůj Slabikář. Je plný nových písmenek, slabik, slov a vět. Až ho celý přečteme, budou z nás určitě dobří čtenáři.

Karla Hlinová, Tereza Formanová

1. B v MŠ na Ladech

Od dominika.holubova |

V pondělí 4.12. jsme prožili příjemné dopoledne s kamarády v MŠ Bratří Čapků. Zahráli nám krásný příběh o tom, jak se zvířátka v lese připravují na zimu. Byli jsme nadšeni, jak šikovní jsou budoucí školáci.

Těšíme se na další setkání.

Karla Hlinová, Tereza Formanová

Dějepisná olympiáda – ŠK

Od dominika.holubova |

V letošní dějepisné olympiádě jsme zaznamenali novinku: je určena pro žáky 7. – 9. ročníků. Vždy se jí měli zúčastňovat především osmáci a deváťáci, sedmáci si případně zkoušeli, jak taková olympiáda vůbec vypadá.

Ovšem letošní téma naopak k účasti 7. tříd naprosto vybízelo, neboť se jednalo právě o látku tohoto ročníku: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.” 

Vánoční tvořivá dílna

Od dominika.holubova |

Vůně perníčků, vánočního punče, zvuk vánočních koled a nejen to …. již počtvrté jsme se sešli poslední sobotu před adventní nedělí, abychom si vyrobili něco hezkého a vánočně se naladili. Ve školní jídelně na děti čekalo několik stanovišť, na kterých si mohly vyrobit například vánočního soba, sněhuláka z korálků, ozdobu ze včelího vosku, přáníčko, navléknout náramek nebo třeba ozdobit perníček. Maminky odcházely s krásnými adventními věnci a věřím, že i tatínkové si u nás našli svůj koutek. Paní kuchařky nám nachystaly občerstvení v podobě perníku s teplým čajem.

Tanzanie – divoké srdce Afriky

Od pavlina.pavlickova |

Dne 29. 11. 2023 se žáci 7. až 9. ročníků vydali do kulturního domu Crystal na již tradiční promítání cyklu SVĚT KOLEM NÁS. Tentokrát si pro nás pan Lejsek s jeho realizačním týmem připravil promítání o Tanzanii – divokém srdci Afriky. Tento ročník byl jubilejní, jelikož se jednalo již o desátý díl celého projektu. Společně se žáky jsme se ponořili do sledování rozlehlé a nádherné divočiny země, která je pojímána jako jedna z nejromantičtějších a nejpřátelštějších zemí Afriky.

2.B v knihovně

Od pavlina.pavlickova |

Dne 21.11. 2023 se děti z 2.B vydaly do nedaleké knihovny na Popletené pohádky. Po příchodu se děti usadily na připravené taburety. Pak paní knihovnice dětem představila dva autory českých pohádek – Boženu Němcovou a Karla Jaromíra Erbena. U každého z nich řekla, jaké pohádky napsali. Některé z pohádek děti znaly – O kohoutkovi a slepičce či O princezně se zlatou hvězdou na čele, od K. J. Erbena znaly např. Červenou Karkulku.

Sálová kopaná starších žáků 2023

Od pavlina.pavlickova |

28. 11. 2023 odehráli svůj turnaj v sálové kopané starší žáci. Jako soupeře nám osud vylosoval ZŠ Špičák, ZŠ Tyršova, ZŠ Slovanka a ZŠ Doksy. Turnaj se hrál na hale Loko Česká Lípa, která svými rozměry měla hrát do karet spíše nám.

To se bohužel neprojevilo hned v prvním zápase, kde jsme po velkých hrubkách v obraně padli 4:0. Soupeř nás přejel bojovností, pohybem i výběrem místa na hřišti a my tahali za jasně kratší konec.

Pilíře života – druhé setkání ve 4. B

Od dominika.holubova |

V úterý proběhlo druhé pokračování ekoprojektu Pilíře života. Tématem byla VODA.

Děti opět pracovaly ve svých týmech. Poslouchaly vyprávění o vodě, sledovaly film O koloběhu vody a zakreslovaly do pracovních listů. Účastnily se pokusů s vodní párou, dokazovaly existenci vody v lidském těle, poznávaly hustotu sladké a slané vody.