„Vesmírný piknik“ ve 4. B

Od dominika.holubova |

V pátek jsme ukončili náš celoroční program s ekologickým zaměřením Pilíře života.

Formou her jsme si zopakovali vše, co jsme se v průběhu roku učili. Vyrobili jsme si odznak s naší planetou a sami zhodnotili celý program.

Za plnění úkolů, badatelských výzev, kroniku, nástěnku a celoroční práci jsme dostali přes tisíc bodů a stali se jednou z nejlepších tříd. Vybojovali jsme certifikát „ Vesmírné mise“ a obraz s fotografiemi z našich akcí.

Den bez aktovek a Den naruby

Od dominika.holubova |

Parlament ZŠ LADA je tvůrčí po celý školní rok. Na pátek 7. 6. naplánoval hned dvě velké akce – DEN BEZ AKTOVEK a DEN NARUBY. V čem tyto akce spočívaly? Do školy si každý mohl přinést učení v čemkoli – a když říkáme v čemkoli, myslíme to naprosto vážně. Je libo nákupní košík, basu od piveček či přepravku pro kočku? Fantazii se meze nekladly. Mohlo by se jmenovat množství různých nápadů, jedním z nejčastějších byl kufr. To by dnes bylo cestovatelů… Mezi žáky 2.

Jump Aréna v Liberci

Od dominika.holubova |

Ve čtvrtek časně ráno usedla naše skupina z 9. B do vlaku směr Liberec. V plánu byla Jump Aréna, prohlídka města a trocha nezbytného nakupování s občerstvením. Doprovod nám dělala paní asistentka Katka Krajňáková, což byla veliká výhra, neb ona sportovkyně si s dětmi sportovní atrakce užívala velmi.

Na místě nás přivítala slečna, u které jsme získali prvotní informace a hlavně protiskluzové ponožky. Záhy se dostavil i pan trenér, který dětem poskytl důležité info o tom, jak se mají chovat, co mohou, co nemohou…

Projektový den – Okolí Máchova jezera

Od dominika.holubova |

Hned den po školní akademii jsme společně s paní asistentkou Novákovou a třídou 6. A vyjeli na projektový den do okolí Máchova jezera. Den začal velice krásně – a to slunečným počasím, které nás provázelo po celý den.

Školní akademie 2024

Od dominika.holubova |

Letošní akademie naší školy byla opravdu pestrá, střídaly se tance, divadelní scénky i písně. Vidět jste mohli téměř všechny třídy od úplně nejmenších dětí z přípravné třídy až po žáky odcházejících 9. tříd, kteří se s diváky svými vystoupeními rozloučili.

Workshop VO škola sklářská

Od dominika.holubova |

Dne 3. 6. 2024 se naše třída 8. A zúčastnila workshopu na Vyšší odborné škole sklářské v Novém Boru. Program byl velmi pestrý a byl zaměřen na výrobu skla a sklářských technik. Děti si vyzkoušely techniku rytí, malbu na sklo, foukání, broušení a formování. Odnesly si nejenom spoustu nových zážitků, ale také výrobky, které si v průběhu programu vytvářely.

Některé žáky tato škola nadchla natolik, že již dnes ví, která přihláška bude patřit do jejich výběru budoucí školy.

Mgr. Pavlína Švarcrová

Pohodový den 7. B na Laser game

Od pavlina.pavlickova |

4. 6. jsme se, po třídní domluvě, vydali na Laser game v České Lípě. Rozdělení do 3 týmů bylo pro nás snadné, měli jsme dva týmy chlapecké a jeden dívčí. Já sám osobně jsem si zahrál s jednou chlapeckou skupinou a několikrát jsem doplňoval i skupinu dívčí. Mohu říct, že vydržet 12 minut běhat, skrývat se a snažit se vyhrát nebylo nic snadného. Po skončení hry z nás vždy pěkně lilo a byli jsme rádi, že jsme si mohli odpočinout. Během odpočinku byl čas i na probrání několika třídních věcí a popovídání si. Po doplnění tekutin se žáci vrhli ještě na bonusové hry.

Vodácký kurz – Vltava

Od pavlina.pavlickova |

Deváté ročníky absolvovaly vodácký kurz v týdnu od 27. 5. – 31. 5. V tento týden jsme si podmanili jezy na Vltavě, stavění stanů ale také sušení věcí a gastronomické experimenty vařené v ešusech.

Nebylo to tak snadné, jak se může z videí a fotografií zdát. Příroda nás testovala a do cesty nám stavěla své překážky. Bojovali jsme s deštěm, větrem i chladem. Všichni žáci ale byli strašně šikovní a odolní. Sáhli jsme si leckdy na dno, ale vše se díky týmové podpoře zvládlo.

Ozdravný pobyt 2. A a 2. C

Od pavlina.pavlickova |

Na konci května vyjela 2. A společně se 2. C na ozdravný pobyt do Jiřetína pod Jedlovou. Zvolili jsme si indiánskou tématiku, a tak nás po celý týden provázel kmenový náčelník Medvědí Tlapa, který nám připravil mnoho zajímavých úkolů - lov bizonů, stopování zvířat, tvorba indiánských vlajek a mnoho dalších zajímavých her a činností. Pozadu jsme nezůstali ani s výlety po okolí. Vydali jsme se na rozhlednu Jedlová, Tolštejn či Křížovou cestu. Také jsme se podívali do štoly Jana Evangelisty Purkyně.