Od pavlina.pavlickova |
ČEPS Cup 2023

I letos se nejlepší florbalové týmy sešly pod hlavičkou ČEPS Cupu. Byli jsme ve velmi těžké pozici, protože tým chtěl obhájit loňské a předloňské vítězství. 

Letos máme velmi mladý tým, několika hráčům je teprve 8 let! Tvrdá dřina se nakonec vyplatila i letos, protože ač s velkým štěstím, jsme turnaj opět vyhráli! 

V prvním zápase s Novým Borem nás ale velmi podrželi brankáři, z optického hlediska měl totiž Bor převahu a remízu nám vystřelil Vendelín Holčák dělovkou pod břevno až v poslední minutě. S Borem jsme se tedy smírně rozešli 5:5 a o vítězi turnaji měl napovědět až další vývoj. Ten jsme nakonec zvládli o mnoho lépe my a díky skóre jsme vyhráli. Ve druhém zápasu se činil především Jirka Těšínský a díky jeho 8 brankám jsme vyhráli celkově 22:1 nad Kamenickým Šenovem. Zvládl se i poslední zápas se ZŠ Tyršovou, kde jsme střídali lepší pasáže s těmi horšími, naštěstí další hráč na hřišti, a to rodiče nás vždy v těch horších chvilkách podpořili. Za podporu moc děkujeme. Věříme, že až tento tým dozraje, tak bude opravdovým postrachem. Velkou radost nám dělají maskovaní David Černoušek a Patrik Špáta, kteří jsou jako zrození k zastavování míčků. Těšíme se z postupu a někdy v lednu se pokusíme v Liberci udělat kvalitní výsledek.

 

Mgr. Ondřej Riljak