Průmka

V úterý 30. 1. jsme se my, žáci 8. B ze ZŠ Lada, účastnili projektového dne na Střední průmyslové škole v České Lípě, kde si pro nás učitelé připravili opravdu zajímavý program.

Byli jsme rozděleni do dvou skupin a vyzkoušeli si několik odborných předmětů. V robotice jsme živě diskutovali s panem učitelem o budoucnosti a umělé inteligenci. Seznámili jsme se s automatizací, povídali si, kde ji doma využíváme a zkusili jsme ovládat robotickou paži. Zabrousili jsme do strojírenství, kde nám pan učitel Vlasák, bývalý žák naší školy, předvedl práci se soustruhy a CNC stroji, vyzkoušeli jsme si vyrobit minci. Ve fyzice jsme se bavili o atmosféře a vesmíru. Zkoušeli jsme praktické pokusy spojené se vzduchem, dokonce jsme měli možnost vidět uranové sklo.

Na škole panovala pohodová atmosféra, učitelé se nám věnovali a ochotně odpovídali na naše dotazy. Na průmyslovce jsme strávili příjemný den a už teď s jistotou víme, že se sem někteří z nás příští rok vrátí k přijímacím zkouškám.

Děkujeme.

žáci 8. B a Mgr. Petra Piteková Šulcová