irop

Ačkoli se nejedná o český svátek, sv. Valentýna 14. 2. si s námi společně MŠ Bratří Čapků užila na maximum. Učebna informatiky se proměnila v místnost plnou srdíček a láska zkrátka tekla i ušima. Na valentýnském programu bylo srdíčkové pexeso a posléze novinka ve formě práce s mini robůtky – OZOBOTY. Ozoboty má naše škola zapůjčené z projektu MAP III a LAG Podralsko. Pro Ozoboty nám žáci 9. B připravili valentýnské dráhy, po kterých si mohly děti z MŠ zkoušet s Ozoboty závodit. Posléze si děti připravily vlastní dráhy v podobě srdíčkových drah. Děti byly tak šikovné, že princip práce s Ozoboty pochopily na první dobrou. Ozoboti reagují na speciální barevné fixy, které je uvádí do pohybu a též podle barev mění svou světélkovou barvu. Zažili jsme společně mnoho srandy a Ozoboty využili do poslední minuty programu.

Mockrát děkujeme za milou návštěvu. Též děkujeme dívkám z 9. B, které nám opět ukázaly, že práce s dětmi jim není cizí.

Mgr. Gabriela Svobodová