Vlajka GB

V pátek 16.2. se V DDM Libertin v České Lípě konalo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Součástí olympiády byla konverzace se zahraničním lektorem, poslechová část s porozuměním anglickému textu, popis vylosovaných obrázků a komunikace nad vylosovanými tématy.

Naši školu reprezentovali Eliška Novotná ze 7. B v kategorii I. A (žáci 6. a 7. tříd) a Jan Cagala z 9. B. v kategorii II. A (žáci 8. a 9. tříd). Oba žáci jsou velmi jazykově nadaní a nikdy jim v konverzaci nechybí osobitý důvtip a šarm.

V konkurenci 25 zúčastněných žáků se Honza umístil na krásném 2. místě a Eliška obsadila rovněž hezké místo, a to 5. z celkem 13 přítomných soutěžících.

Blahopřejeme oběma našim žákům k dosaženému úspěchu a přejeme jim, aby je ještě více motivoval k aktivnímu používání angličtiny nejen v každodenním životě, ale též při objevování kultury a životního stylu jiných zemí .

Moc gratuluji a děkuji za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavlína Švarcrová