irop

Projekt MŠ IROP pro školní rok 2023/2024 už má za sebou ¾ schůzek. Dne 17. 4. 2024 proběhlo další setkání s dětmi z MŠ Bratří Čapků v učebně informatiky (učebnu jazyků dětí navštíví o týden později). Předběhli jsme MEZINÁRODNÍ DEN ZEMĚ a připravili s žáky 9. ročníku další aktivity na rozvoj digitálních dovedností a kompetencí dětí z mateřské školy. V učebně se rozezněl smích ve chvíli, kdy děti uviděly jarní příšerky klubající se ze svých komůrek. Čím více správných odpovědí u kvízu, tím rychleji se příšerka dostala ze své komůrky. Tématem byly právě otázky podporující Den Země – třídění odpadu, péče o přírodu a životní prostředí, zamezení plýtvání vodou aj. Soutěživost nabrala na své síle, když děti z mateřské školy viděly, jak nejmladší holčička obsadila 1. místo. Následně se tým dětí rozdělil na dvě skupinky. První skupinka virtuálně třídila odpad, druhá skupinka využila robotické včelky k cestě za správně roztříděným odpadem. Posléze se obě skupinky vyměnily.

Děti si snad setkání užily, z jejich výrazů ve tvářích usuzujeme, že se program povedl. A nyní jen doufáme, že naše společné setkání přinese pomyslné ovoce a děti si už budou pamatovat, že péče o planetu je důležitá, že je potřeba ji chránit a udržovat v harmonii. Též děkuji paním učitelkám z MŠ Bratří Čapků za milou návštěvu a dětem z 9. B za výbornou spolupráci.

Mgr. Gabriela Svobodová