finance

Svou páteční hodinu matematiky si žáci vyšších ročníků zpestřili vcelku zajímavou besedou z oblasti finanční gramotnosti, vedenou odborníkem z praxe.

Témata se zaměřovala teoreticky i prakticky jednak na problematiku půjček a jejich splácení vč. rizik, ale také na oblast investic, která byla velmi zajímavá.

Finanční gramotností se nezabýváme jen v matematice, ale také v občanské výchově. Proto jsme si i do tohoto předmětu pozvali odborníka, finančního poradce pana Tomáše Vajnara. Ten žákům pohovořil mj. o fungování bank, platebních karet, přičemž vysvětlil rozdíl mezi kartou debetní a kreditní, mluvil o ochranných prvcích bankovek a zmínil též oblast investic, podrobněji se věnoval akciím a spořícím účtům.

V těchto setkáních budeme i nadále pokračovat, protože alespoň základní znalosti a dovednosti jsou v tomto směru pro současný život takřka nezbytné.

Mgr. Zbyněk Hradec a Mgr. Dominika Holubová