Od dominika.holubova |
betlem

Dne 8. 12. 2023 se to ve třídě 6. A jen hemžilo betlémy. Přijela za námi paní lektorka Veronika Ličaverová, DiS., která nám vždy zaručuje kvalitní a zábavný vzdělávací program. Vzdělávací program s názvem: „Poznejte betlém a vše, co skrývá“ v sobě skrýval složku historickou, geografickou, EVVO i polytechnickou. To jen tak někdo nedokáže vše rozesít do 4 vyučovacích hodin. 

Po úvodní přednášce, příběhu o narození Ježíše či o tehdejším sčítání lidu, se přešlo k praktické části. Co takhle vytvořit si svůj vlastní betlém? Rozdělili jsme se na dvě velké skupiny a tvoření začalo. Jedna skupina měla velký špalek dřeva, na který se vystřihoval betlém od Lady. Ve druhé skupině se tvořilo z přírodnin a na břízové kolo se umisťovaly postavičky – kreativitě se opravdu meze nekladly. Byla zde viditelná neskutečná spolupráce, v každé skupině si děti rozdělily role – a o to tu šlo. Děti si dokázaly rozdělit práci, a proto se celkové dílo tak vyvedlo. Vyvrcholením celého programu bylo vytváření podoby vitráže – nicméně za pomoci krepového papíru. Výsledná díla nám již zdobí třídu a některé chlouby samozřejmě i domovy dětí.

Všichni jsme si akci moc užili, už víme, jak to bylo s Josefem, Marií i Ježíšem a jsme moc rádi, že jsme měli možnost si toto předvánoční období takto tematicky zpříjemnit. Budeme se těšit na další spolupráci, která nám již třeba klepe na dveře? Nechejte se překvapit.

Mgr. Gabriela Svobodová