latka

V neděli 24. března proběhl jubilejní 40. ročník zákupské laťky pod oficiálním názvem Memoriál Jindřicha Cardy. Závodilo se ve sportovní hale místní základní školy a dorazilo celkem 56 závodníků od nejmladších po dospělé.

Naše škola zde měla po roce opět své zastoupení. V kategorii 2007/2008 zvítězila skokem 135 cm Terezka Vávrová z 9. A.

Soutěže se zúčastnila i naše Markétka Sochová z 5. A v kategorii 2011/2012, která přijela závodit se svým českolipským atletickým klubem. Markétka skočila 100 cm a odvezla si bronzovou medaili.

Zlatou tečkou v kategorii dospělých bylo vítězství Josefa Adámka z klubu Škoda Plzeň, který překonal laťku ve výšce 205 cm!

Oběma děvčatům gratulujeme a věříme, že si pochutnala na závěr závodu na sladkém domácím koláčku.

Mgr. Jarmila Nováková