Od pavlina.pavlickova |
2.B v knihovně

Třída 2. B se vydala 30. 4. do knihovny, kde na ně čekala „Malá čarodějnice“. Paní knihovnice žáky rozdělila do 4 skupin tím, že jim dala nálepky na čelo.  Žáci se museli bez mluvení najít, což byl jejich první úkol. Každá skupina dostala obálku se čtyřmi obrázky a měla za úkol najít jeden obrázek, který byl „Černý Petr“. Když ho skupina našla, museli žáci říct, proč je to zrovna tento obrázek. Poté paní knihovnice četla úryvky z knížky Malá čarodějnice a mezi četbou žáci plnili různé úkoly. Například, jak vypadá čarodějnice, jak by mohl vypadat domek čarodějnice a další. Poslední úkol byl, že žáci měli najít ukrytý svitek papíru – část deníku Malé čarodějnice. Nakonec této moc povedené akce žáci vyplnili Životabáseň – každý si představil, že je čarodějnice a odpovídal na příslušné otázky – kde bydlí, v čem vyniká a poslední bylo, co by si přál.

Návštěva se žákům moc líbila a už se těší na další.

Veronika Borčová, AP