Od admin |
Sazka OVOV

OVOV = Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Největší školní sportovní projekt v České republice, který se snaží české děti rozhýbat a zlepšit jejich stále se zhoršující fyzickou zdatnost. Zároveň ale formou okresních, krajských a republikových kol prověřuje všestrannost dětí.

Krajské kolo proběhlo 12. května a jako již tradičně ho hostila ve Stráži p. Ralskem místní základní škola. Důvodem je, že součástí areálu je i plavecký bazén a jedna z volitelných disciplín je plavání. A jak jinak, když je dobré počasí, tak se i závod vydaří!

Do krajského kola nám postoupilo osmičlenné družstvo a 3 jednotlivci. Na všechny čekal tentokrát 6ti boj složený ze silových a atletických disciplín. Během dopoledne museli všichni zvládnout běh na 60 metrů, skok do dálky s rozběhem, hod kriketovým míčkem, sedy- lehy 2 minuty, shyby na šikmé ploše 2 minuty a pak volitelnou disciplínu: běh na 1000 metrů, driblink a nebo plavání.

Ze 12 družstev v kraji jsme nakonec obsadili 10. místo, přičemž nejlepších výsledků celkově dosáhla družstva z českolipského okresu. Poděkování za opravdu perfektní všestranné výkony patří Štěpánu Sabáčkovi, Dominiku Zdichovi (oba 6.A), Járovi Holečkovi 5.B, Filipu Sochovi 7.B, Nellče Stehlíkové, Viky Novákové (obě 8.A), Adrianě Bakové a Elišce Havlové (obě 8.B).
Všichni členové družstva pak současně závodí i za jednotlivce a jsou vyhodnoceni zvlášť podle ročníku narození. Štěpán Sabáček skončil 7. a Jára Holeček si užil stříbrné stupně vítězů! Z 31 děvčat obsadila Viky Nováková 6. místo.
Ani naši nejmenší jednotlivci nezklamali a Michele France si odnesla medaili a diplom za 3. místo. Filip Kizák byl bohužel zraněný, a tak skončil na nepopulární 4. příčce.
Odměnou za absolvování okresního i krajského kola byly pro všechny zúčastněné poukázky do HOP arény.

Zda se někdo ještě probojuje svými body do republikového finále v Brně, se dozvíme po konečné nominaci, která bude uzavřena 15. června. Budeme držet palce.