Od admin |
HistoryPark

Ve středu 7.6.2023 jsme všichni čtvrťáci z áčka i béčka vyrazili do dávného pravěku. Tuto velice zajímavou dobu jsme si mohli připomenout díky HistoryParku Ledčice, který se nachází nedaleko známé hory Říp.

Děti si vyzkoušely nejen umlít mouku na kameni, ale také vyrobit pravěké nástroje nebo nádoby. Nejvíce všechny zaujala činnost s detektorem kovů, díky které mohli najít ukryté poklady na rozlehlém poli. Když si ovšem měli všichni vyrobit nitě z vlny, zjistili, že by v této době žít nechtěli, protože to bylo opravdu náročné. Na konci celého programu si děti zakoupily suvenýry v bistru U mamuta, a spokojeně odjely domů s tím, že jsou zpátky ve 21. století a nemusí kopat ,,jámu pro mamuta” nebo rozdělávat oheň jen pomocí kamenů.

Sylva Hodanová AP